Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Windows 7 USB/DVD

Pořídili jste si systém Windows a s hrůzou zjistili, že váš počítač nebo notebook nemá DVD mechaniku? Žádný problém!

Aplikace Windows 7 USB/DVD Download Tool vyvinutý přímo Microsoftem umožňuje vytvořit z komprimovaného souboru nebo souboru ISO bootovací USB. Práce s nástrojem je velice snadná a ovládat ji zvládne prakticky i začátečník. Predispozicí pro vytvoření bootovacího USB disku je mít druhý počítač s DVD mechanikou, z které si vytvoříte ISO soubor a ten "překlopíte na USB". Pokud již máte ISO soubor, nepotřebujete žádný jiný počítač, stačí vám samotná aplikace.

Prvním krokem pro vytvoření bootovacího USB disku je vytvoření ISO souboru z DVD Windows 7. Pro vytvoření obrazu disku můžete využít například aplikaci Ashampoo Burning Studio. Jakmile máte obraz disku vytvořen, nastává chvíle pro přípravu flash disku, který musí mít minimální velikost 4 GB a musí být prázdný. Zformátovat disk můžete nejjednodušeji přes "Tento počítač", ve kterém pravým tlačítkem myši kliknete na ikonu USB disku a zvolíte "Formátovat".


 

Začínáme

Nyní se do procesu vkládá aplikace Windows 7 USB/DVD Download Tool, již je nutné nejprve nainstalovat. Jakmile máte aplikaci nainstalovanou, spusťte ji a v prvním kroku vyberte umístění ISO souboru, který jste na začátku vytvořili.


Určujeme médium

Ve druhém kroku zvolte USB (možnost DVD je tu z důvodu možného zálohování souborů systému na náhradní DVD disk).


Volíme umístění

Ve třetím kroku je nutné zvolit umístění vašeho flash disku, na který chcete soubory zkopírovat a spustit kopírování.


Pijeme kávu

Nyní jen můžete sledovat, jak se soubory kopírují a dát si třeba kávu, kopírování chvíli potrvá.


Pokud bylo kopírování úspěšné, můžete aplikaci ukončit, odebrat flash disk a restartovat počítač pro nabootování systému z USB disku. Pokud se instalace systému nespustí, pravděpodobně bude nutné v BIOSu nastavit prioritu bootovacích zařízení tak, aby měl externí USB disk vyšší prioritu než váš pevný disk.