Na internetu se hojně objevují nabídky podezřele levného softwaru. Většinou se však bohužel jedná o bezcenné padělky. Pro běžného smrtelníka je však rozeznání pravého softwaru od nelegálních padělků velmi složité. Existují však signály, podle kterých lze černotu vytušit.
Obecně je velký problém s levnými "licencemi", protože se o žádné licence ve skutečnosti nejedná, obchodníci, často i v nevědomosti prodávají bezcenné klíče určené pro vývojáře zakoupené ve víře výhodného nákupu na Ebay, Aukro, bazos a tpd... v praxi jde o akademické klíče určené vývojářům, které po ukončení edukace výrobce blokuje a pokud je taková verze nabídnuta na trhu za úplatu, jde bohužel o podvod. Po několika měsících je klíč zablokovaná a kupující si jen naivně (ale reálně podveden) myslel, že kupuje druhotný produkt (ve velké slevě).
Jaké signály před nákupem podezřele levných „licencí“ lze pozorovat?
Recenze
Webové srovnávače spotřebitelům nabízí nejen ucelené porovnání cen různých e-shopů, ale vybízí zákazníky k poskytnutí zpětné vazby ve formě hodnocení spokojenosti s nákupem. A právě hodnocení e-shopů je důležitým ukazatelem věrohodnosti. Lze tak odtušit, že prodejci nelegálního softwaru ve formě padělků se nepyšní zrovna tisícovkami pozitivních recenzí na webových srovnávačích. Jejich hodnocení vám tak může posloužit jako důležitá výstraha před nákupem.
Brát v úvahu je nutné nejen procentuální poměr pozitivních recenzí k negativním recenzím, ale také samotný počet recenzí. Platí totiž, že čím méně recenzí e-shop obdržel, tím více může být procentuální hodnocení ovlivněno případnými falešnými recenzemi ze strany samotných prodejců.
Podezřele nízká cena
Další znakem nelegálního softwaru je na první pohled podezřele nízká cena. Operační systém Windows a kancelářská sada Microsoft Office nejsou za hubičku. Toho využívá mnoho nelegálních prodejců, kteří svou velmi nízkou cenovou nabídkou dokážou oslovit velké množství případných zájemců. Nelegální software je však bezcenný a prodejcům samozřejmě hrozí postih. O tom, jak končí prodejci nelegálního softwaru, si můžete přečíst v článku: Jak končí prodejci nelegálního softwaru?
Důležité je však připomenout, že nelegální je také užívání takového softwaru. Postih tak hrozí také samotným uživatelům. Viz články níže.
- V Německu mají uživatelé levných licencí Windows problémy s policií
- Odsouzená uživatelka ilegálního Windows a Office ve Španělsku
Nabídky na zakoupení nelegálního softwaru se vyskytují zejména na internetových aukčních portálech a speciálních webových stránkách. Nejvýhodnější nabídky začínají již na 40 Kč. Nejdražší stojí okolo 200 Kč. Na první pohled je tak zřejmé, že se nejedná o legálně nabyté softwarové licence.
Jde to i poctivě
Výhodný Software poskytuje záruku legálního softwaru
Praktiky prodejců nelegálního softwaru bohužel způsobily nejistotu spotřebitelů ohledně nákupu softwarových licencí. Jako Výhodný Software se však snažíme ukázat, že nakoupit softwarové licence lze výhodně a zároveň legálně. Spotřebitelům přinášíme jistotu ve formě záruky legálního softwaru. Abychom se ujistili, že našim zákazníkům přinášíme pouze vysoce kvalitní software, využíváme při získávání licencí 3-krokový ověřovací systém. Tímto způsobem dokážeme zaručit, že všechny naše licence jsou 100% legální.
Potřebujete poradit?
- telefonicky: 493 815 915
- emailem: info@vyhodny-software.cz
- přes chat (klikněte na ikonu chatu v pravém dolním rohu této stránky)