Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Windows Movie Maker

Už jste někdy potřebovali upravit video a nevěděli jste, jak na to? Tak odteď už to vědět budete!

Ve Windows je vytváření videa nejen jednoduché a rychlé, ale může být taky zábavné. Program Windows Movie Maker (který najdete v nabídce Windows Essentials) vám poskytne širokou škálu možností úpravy a prostor pro kreativitu. Mezi ty nejzákladnější postupy patří střih videa, přidání a upravení hudebního doprovodu, či mluveného slova. My vám dnes ukážeme, jak každý nástroj použít tak, aby bylo vaše video kvalitní a hodnotné.

Střih videa

Pokud máte ve videu části, které se vám nelíbí, můžete je jednoduše odebrat. Nachází-li se tyto scény na začátku nebo na konci videa, stačí, když si přenastavíte počáteční a konečný bod videa. Nejčastěji jde o případy, kdy jsou na začátku viditelné nějaké technické nedostatky (šum, třes, černé snímky). V takových případech můžete začátek videa nastavit časově až za ně. Takto se vyhnete veškerým nekvalitně působícím scénám. To samé pak platí i pro konec videa. Pokud se ke konci nachází scény, které se vám nelíbí, jednoduše nastavte konečný bod ještě před nimi.

O trochu komplikovanější je pak vyjmutí scén ze středu. Tady je potřeba video na příslušném místě rozdělit. Přetáhněte kurzor na začátek scény, kterou chcete odstranit a na liště Nástroje videa pod názvem Úpravy klikněte na Rozdělit. Pak nastavte kurzor na konec nežádoucí scény a rozdělte. Následně stačí myší označit danou scénu a vymazat ji.

Přidání hudby

Pro kvalitní video je nezbytný zvukový doprovod, a proto vám ukážeme i to, jak přidávat hudbu. Na liště Nástroje hudby klikněte na Přidat hudbu a vyberte si skladbu, která se vám líbí. Pak máte na výběr ještě další možnosti úpravy jako například zesílení a zeslabení hudby na začátku a na konci videa.

K možnostem úpravy zvuku se dostanete přes Nástroje hudby – Možnosti – Zvuk – Zesílení/Zeslabení. Jestliže chcete, aby se hudba se startem videa postupně zesilovala, vyberte si rychlost zesílení ze tří možností. Podobně pak vybírejte z možností zeslabení hudby na konci videa. Takto upravené audio dodá vašemu videu ten správný ráz a proto bude snímek pro diváka příjemnější a zajímavější.