Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Bude platit, že se za Windows 10 bude platit?

Internet je zaplaven panickými titulky typu “První rok Windows 10 zadarmo a potom placený?”. Šíří se fámy a některé weby o počítačích se svým vyzněním téměř mění na bulvár. A proč to všechno? Už se to totiž pomalu blíží jednomu roku, kdy byl Windows 10 vypuštěn do světa a mnozí se teď obávají, že za jejich upgradované systémy budou muset platit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne na každém šprochu je pravda

Jak to tedy bude? Abychom předešli veškerým spekulacím, logicky si vyhledáme oficiální web Microsoftu. První, co ovšem na této stránce uvidíme je: „Až si Windows 10 nainstalujete, bude zadarmo váš. Užijte si ho! Nezmeškejte tuto nabídku. Nebude trvat věčně.“ Znamená to, že za něj budeme muset (po roce užívání zdarma) najednou platit? Budeme snad muset platit ještě zpětně za to, že jsme ho užívali? Ale kdepak.

Marketingový tah, nebo přátelský přístup?

Windows 10 je zatím nejlepší a nejpropracovanější software, který firma Microsoft vyvinula. Propojuje příjemně známé prostředí Windows 7 a moderní intuitivní Windows 8. Vývojáři z těchto dvou verzí vyzdvihli to nejlepší a tím se posunuli na novou úroveň. Přiznejme si, že většině z nás se líbí. Proč by tedy Windows 10 měl být zdarma, když je tak dobrý a když jsme ochotni platit i za předchozí verze? Mnozí by si mohli myslet, že Microsoft zvolil podobnou strategii jako společnost Apple, která své aktualizace nabízí zdarma také. Co když chtěl jen Microsoft nechat vyzkoušet tuto novinku své uživatelé, aby si zvykli a zjistili, že tento software je zatím opravdu ten nejlepší?

Jak to tedy je

Ať tak, či tak, Windows 10 si může zatím stáhnout zdarma každý, kdo vlastní Windows 7 a 8.1. To však jen do července tohoto roku. Ti, kdo si nestihnou aktualizovat svůj software na desítky a budou tak chtít udělat po 29. 7. 2016, budou za něj muset už zřejmě zaplatit.
Jestli si upgradujete software na desítky v průběhu prvního roku po spuštění W10 a nebudete s ním spokojení, budete si ho moci pravděpodobně kdykoliv a bezplatně zase downgradovat na systém starší. Uvedl to na Twitteru Gabriel Aul z vývojářského týmu Microsoft. Řekl pak také jednu zásadní myšlenku: „Nebude zde žádné další zpoplatnění. Jakmile budete mít Windows 10, budete mít neustále aktuální systém“.

I když Microsoft prohlašuje, že je Windows 10 poslední verzí, je možné, že si to ještě rozmyslí. To by však pravděpodobně byla (krom upgradu na Windows 10 po 29. 7. 2016) jediná aktualizace, která by mohla být zpoplatněna.

Nejvýhodnější cesta k Windows 10?

Aktualizací, jistě (podívejte se, jak na to). Povýšit na další verzi však nemohou například majitelé XP nebo Win 8, která takto upgradovat nejdou. Gabriel Aul podotýká, že nejsnazší a nejlevnější cesta k W10 je pořídit si druhotnou licenci Windows 7. Cena sedmiček se pohybuje ve viditelně nižších cenových relacích, než verze 8.1. Současně lze předpokládat, že od srpna budou tedy dražší i Windows 10.

Tak pospěšte.