Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Jak správně nainstalovat ovladače?

Aktualizované ovladače hardwaru zajišťují správný chod počítače jako celku. Dnešní operační systémy si již poradí s většinou ovladačů automaticky a usnadňují nám práci. Někdy se však stane, že systém hardware nerozpozná a není s to zvolit relevantní ovladače a zajistit bezproblémovou funkcionalitu a v tu chvíli je potřebné nainstalovat ovladače ručně.


Nastavení instalace ovladačů

Pro instalaci ovladačů, jejichž automatická aktualizace skončila neúspěšně, je třeba ve Správci zařízení zvolit možnost „Aktualizovat software ovladače“. Do Správce zařízení se dostanete buď vepsáním textu do vyhledávání v nabídce Start nebo přes Ovládací panely -> Hardware a zvuk -> Správce zařízení.


Po kliknutí na volbu “Aktualizovat software ovladače“ se zobrazí okno, které poskytuje dvě možnosti pro aktualizaci ovladače – buď můžete zvolit automatické vyhledání ovladače na Internetu a v počítači nebo zvolit umístění složky s ovladači umístěné na vašem PC.


Automatické hledání ovladačů

Pro jednoduchost je vhodné zvolit první možnost a čekat, až si systém najde ovladač sám a nainstaluje ho. Pokud je však hledání neúspěšné, zbývá pouze možnost nalézt ovladač na CD přibaleném k hardwaru nebo jej nalézt na stránkách výrobce. Zde je velmi důležité zvolit správný typ hardwaru a verzi operačního systému. Pro přesné určení hardwaru můžete využít některý z diagnostických nástrojů jako je např. SiSoftware Sandra Lite nebo Everest Home Edition.


Manuální hledání ovladačů

Jakmile naleznete správný ovladač vašeho hardwaru, zvolte ve Správci zařízení možnost „Aktualizovat software ovladače“ a následně „Vyhledat ovladač v počítači“. Do pole umístění vepište cestu ke složce s ovladači nebo jej najděte v průzkumníku pomocí funkce „Procházet“. Po přechodu na následující krok se ovladač nainstaluje. Tím končí vaše starosti s ovladači!