Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Tři důvody proč se nebát konce podpory Windows XP

Společnost Microsoft oznámila, že v dubnu ukončí podporu Windows XP. V zápětí se na internetu "vyrojilo" mnoho rádoby odborných článků o potížích, které na uživatele tohoto operačního systému čekají.  Pojďme se proto podívat, co tento konec podpory doopravdy znamená.


 

Viry hromadně nenapadnou počítače

To, co by podle internetových zvěstí mělo uživatele Windows XP trápit nejvíce, je ohrožení viry. Pro Windows XP totiž již nebudou dostupné "záplaty".  Takto jednoduše řečeno je to možná pravda. Na druhé straně i s aktualizacemi se málokdo rozhodne, že ochranu svého počítače před viry nechá jen na operačním systému. Dnes lze získat mnoho freeware antivirových programů, tedy takových, které jsou zdarma ke stažení. V důsledku toho tedy není potřeba se napadení počítače obávat. Pouze se ujistěte, že máte aktuální verzi svého antiviru.


 

Při výběru z bankomatu Vám nikdo kartu nezkopíruje

Další "zaručenou" zprávou, která se na internetu objevila, bylo upozornění, že většina českých bankomatů funguje na operačním systému Windows XP a tudíž budou mnohem náchylnější ke skimmingu (kopírování platebních karet). Vybírat své peníze po 8. dubnu se rozhodně bát nemusíte. Bankomaty fungují na "speciální" verzi Windows XP embedded a v uzavřené síti. To, že by bankomaty kvůli konci podpory Windows XP mohly být více ohroženy tím, že do nich někdo vloží čtečku pro kopírování karet, je zkrátka hloupost.


 

Windows XP nepřestanou fungovat

Mezi aktualizace systému a jeho samotnou funkčnost rozhodně nelze postavit rovnítko. Je mnoho uživatelů, kteří ihned po nainstalování systému Windows aktualizace vypínají, a neznamená to, že by pak se systémem měli nějaké problémy. Stejně je to i s koncem podpory. Na funkčnosti vašeho systému se vůbec nic nezmění. 


 

Potřebujete moderní a rychlý systém?

Jestliže potřebujete operační systém, který nebude mít problémy s novějšími programy s vyššími nároky na paměť, doporučujeme Vám Windows 7. Je to spolehlivá verze systému Windows, která navazuje na úspěch Windows XP a zároveň se nepotýká s problémy nových "osmiček".