Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Už žádný Windows 10 zdarma. Konec se blíží!

Aktualizováno: Upgrade na Windows 10 je pořád zadarmo, podrobnosti se dočtete ve Windows poradně

Večírek nemůže trvat donekonečna, je čas platit. Tak dlouho jsme se obávali až dopadne na dno poslední zrníčko písku v pomyslných přesýpacích hodinách, až se tak konečně stane. Už jen pár dní! Online svět je teď zahlcen otázkami: Aktuální ceny Windows 10 již svítí na webových stránkách Microsoftu – zůstanou neměnné i po 29. červenci? Budeme za něj pravidelně platit každý měsíc, nebo bude stačit jednorázová platba hned na začátku? Co se přesně stane po tom obávaném datu – 29. červenci 2016?

Tak, trošku to zklidníme. Když Windows 10 před necelým rokem spatřil světlo světa, Microsoft se rozhodl, že tuto verzi nabídne do 29. července 2016 všem uživatelům bezplatně. Důvod? Chtěl se svým přístupem lišit a udělat tak díru do světa.

A taky udělal.

Od doby spuštění si svou verzi Windows aktualizovalo na ‚desítky‘ přes 300 milionů uživatelů. Microsoft má skvělý start – počítá, že bude mít do tří let miliardu aktivních uživatelů Windows 10. Nicméně s brzkým deadlinem pro upgrade se zdá, že komunikace Microsoftu nechává příliš mnoho prostoru pro fantazii.

Zdá se, že Microsoft pojal odpovídání na dotazy veřejnosti trochu diplomaticky. Těm, kdož jsou stále věrní Windows 7 a 8.1 (a budou se chtít držet těchto verzí i nadále) se nestane, že by se jim systém automaticky aktualizoval na ‚desítky‘. Pokud se však po 29. 7. 2016 rozhodnou, že Windows 10 vlastně chtějí, budou už muset platit (za Windows 10 Home 3 699,00 Kč vč. DPH, za Windows 10 Professional 7 699,00 Kč vč. DPH).

Máme se bát pravidelné platby?

Tato otázka stále visí ve vzduchu. Takže jak to bude? Zaplatíme za přechod na vyšší verzi jen jednorázový poplatek, nebo se to bude řešit platbou za každý měsíc? Hlavně žádnou paniku. Navzdory tomu, že Windows 10 bude neustále fungovat jako služba, nemusíte se obávat, že by si Microsoft účtoval nějaké další poplatky, pokud jste si desítky již nainstalovali. Můžete tedy zase klidně spát – poté, co budete vlastníky Windows 10 už po vás nikdo nebude chtít žádné peníze.

Operační systém Windows 10 se od svých předchůdců liší. Čím? Stejně jako Chrome neustále aktualizuje v pozadí váš software. Proto vám Windows Home nedovolí vypnout Windows Updates, zatímco ve verzi Professional můžete aktualizace jenom oddálit.

Největší plusy Windows 10

Pokud jste pilní jako včeličky a jste zvyklí na svých projektech pracovat každý den 24 hodin, určitě oceníte možnost integrované práce na vícerech zařízeních. Něco si rozděláte na počítači, během oběda to dokončíte na Windows Phone a výsledek pak ukážete šéfovi na tabletu. Všechno pěkně na jednom místě, na jednom cloudu připravené k použití.

Pokud trošku pokulháváte, co se týče organizačních záležitostí, zachrání vás Cortana. Bude váš osobní J.A.R.V.I.S., vaše záchranná síť, váš strážný anděl.  Díky ní už nikdy nezapomenete na žádnou schůzku, bude za vás psát e-maily, starat se o vaše akce a události, bude vám připomínat, co byste běžně zapomněli a vyhledávat za vás v prohlížeči. To všechno jen na základě vašich slov.

Je zde také plno dalších funkcí – od různých nástrojů na značení a zvýrazňování přes okamžité sdílení webových stránek s Microsoft Edge po efektivnější práci s více obrazovkami (ano i to se dá ve Windows 10 a nevěřili byste, kolik času to ušetří). A zcela nová funkce, která zní spíše jako ze sci-fi filmu: přihlašování se na základě rozpoznání vašeho obličeje (docela slušné ne?). Popisné vizualizace všech funkcí najdete zde.

Konec se blíží   

Výhodný software nabízí použité licence Windows – second hand software, čemuž odpovídá i jeho cena. Je tak značně výhodnější pro ty, kteří se rozhodli vlastnit Windows 7. Pořídíte-li si Windows 7, můžete si jej bezplatně upgradovat na Windows 10. Jen mějte na paměti: čas běží a deadline pro jeho získání je jen do 29. 7.

Koupit si ho můžete třeba hned.