Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Windows Update (aktualizace) neběží tak, jak má?

Jak už název napovídá, Windows Update existuje proto, aby se staral o aktualizace našeho operačního systému. Někdy se však stane, že systém najednou aktualizovat nelze – aktualizace zkrátka přestanou fungovat. Abychom náš software udrželi ve zdraví, je potřeba tuto chybu napravit.

 

Jdeme na to! Krok č. 1

Pokud vám aktualizace neběží, zkuste nejprve systém restartovat. Pakliže se to ani po restartu nespraví, udělejte důkladnou prohlídku antivirovým programem. Může se stát, že aktualizace blokuje nějaký malware nebo trojský kůň.

Pozn. Jestliže jste se rozhodli nepřecházet na upgrade Windows 10, je třeba tyto aktualizace zakázat rovnou, aby nám v aktualizacích nepřekážely. Otevřete si Windows Update, najděte si zobrazit všechny dostupné aktualizace a u volitelné vyškrtněte Upgrade na Windows 10.

Nepomohlo? Krok č. 2

Zkuste si obnovit systém. Stiskněte start a do vyhledávání zadejte slovní spojení obnovení systému. Podle data, které odpovídá dni před první nepodařenou aktualizací, si vyberete řádek. Dokončíte operaci a necháte systém Windows samovolně restartovat.  Spustíte pak už jen Windows update a nainstalujete aktualizace znova.

 

Ani to ne? Krok č. 3

Nezoufejte, Windows se asi opravdu zasekl, takže přitvrdíme. Na řadu přichází manuální restart komponentů Windows Updatena oficiální postup se podívejte na podpoře Microsoftu.

Microsoft na tuto chybu již vydal aktualizaci:

1. Manuálně si stáhněte off-line aktualizace KB3102810

2. Odpojte se od interentu  

3. nainstaluje aktualizace - napřed 3102810 

4. restarujte PC 

5. Pripojte se k internetu a dejte vyhledat aktualizace

 

Doufáme, že se náprava podaří!