Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Windows XP či Windows 7?

Nevíte si rady s volbou mezi Windows XP a Windows 7? V následujícím textu Vám popíšeme hlavní vlastnosti obou operačních systému, abychom Vám rozhodování ulehčili.

Windows XP

Windows XP si získaly mnoho spokojených uživatelů a i dnes jsou druhým nejpoužívanějším operačním systémem. Tento OS byl revolucí v operačních systémech a znamenal nástup nové éry po posledním operačním systému pro DOS, Windows ME. V současnosti se Windows XP podílí na trhu s operačními systémy necelými 40 % a stále existují tací, kteří na ně nedají dopustit a nezvažují nákup novějších verzí systému. Microsoft se zavázal poskytovat do dubna 2014 nejdůležitější bezpečnostní aktualizace a není vyloučeno, že podpora v dubnu 2014 úplně skončí. Nejoblíbenějšími verzemi operačního systému Windows jsou verze Windows XP Home Edition a Windows XP Professional. Minimální systémové požadavky obou verzí Windows XP jsou následující:

 

  • procesor Pentium s frekvencí 233 MHz nebo rychlejší (doporučuje se 300 MHz),

  • alespoň 64 MB paměti RAM (doporučuje se 128 MB),

  • alespoň 1,5 GB volného místa na pevném disku,

  • grafický adaptér a monitor s rozlišením Super VGA (800 x 600) nebo vyšším.


Windows 7

Windows 7 jsou v současnosti nejoblíbenějším operačním systémem, přičemž jeho podíl dosahuje necelých 45 %. Svou širokou uživatelskou základnu si získal inovacemi v oblasti designu a snadnější navigací. Windows 7 se může pochlubit také rychlejší nastartováním, podporou vícejádrových procesorů a virtuálních pevných disků nebo rozpoznáváním řeči a rukopisu. Nejprodávanějšími edicemi jsou Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional a nejvyšší verze Windows 7 Ultimate, a to jak ve verzi 32bit, tak i 64bit určené pro 64bitové procesory. Minimální systémové požadavky Windows 7 jsou následující:

 

  • 32bitový (x86) nebo 64bitový (x64) procesor s frekvencí 1 gigahertz (GHz) nebo vyšší,

  • 1 GB paměti RAM (32bitový systém) nebo 2 GB paměti RAM (64bitový systém),

  • alespoň 16 GB volného místa na disku (32bitový systém) nebo 20 GB (64bitový systém),

  • grafické zařízení DirectX 9 s ovladačem WDDM 1.0 nebo vyšším.