Dnes za Vás dopravu platíme my, nabízíme Vám možnost bezplatně software vyzkoušet, garantujeme pravost softwaru. Máme již více jak 100 000 zákazníků v celé Evropě! Děkujeme.
777 000 601

Česko zaplavují prodejci s padělky, pozor na velmi levné nabídky!

Chystáte se koupit si originální Windows od Microsoftu, nebo už systém vlastníte a zdá se vám podezřelý? Jak zjistit, jestli je produkt skutečně licencovanou verzí Windows nebo jen padělkem? Proč nekupovat Windows na aukčních portálech? A proč je vlastně nelegální kopie Windows tak špatná?

Hned na začátek je nutné všechny čtenáře informovat, že samotný kód na padělku je možné aktivovat, zákazník tak nemá možnost jakkoliv ověřit, že nejde o originál, sledujte proto několik důležitých rad, jak odhalit, zda nemáte zakoupený jen bezcenný padělek, který výrobce časem zablokuje.

 

Windows z aukčního portálu pod 600,- Kč? Rozhodně ne.

Navzdory snaze čelit tzv. softwarovému pirátství* a upozorňovat na negativní důsledky používání nelegální kopie Windows, se na internetu pořád nachází spousta prodejců, kteří nabízí nelegální verze těchto systémů.

Softwarové pirátství a prodej nelegálních verzí systému na aukčních portálech se nadále drží nad vodou, protože uživatelé nemají dostatek informací o tom, proč je vlastnictví nelegální verze vlastně poškozující.

Je čas to změnit.

Společnost Výhodný Software začala provádět kontrolní nákupy na aukčních portálech. Tyto testovací objednávky potvrdili, že se jedná o prodej nelegálních verzí Windows. Výhodný Software proto začal spolupracovat s Policií České republiky a řešit problém právní cestou. Bohužel navzdory častým upozorněním dochází k prodeji těchto produktů dál pod novými profily uživatelů nebo eshopů.

Kladete si otázku, jak zjistit, že vlastníte nelegální kopii Windows? Jak tomu vlastně předejít?

*Pojmem softwarové pirátství se jednoduše označuje akt nelegálního používání, kopírování nebo rozšiřování softwaru bez toho, že by daná osoba konkrétní software nebo licenci k němu vlastnila.

Na co si při koupi Windows dávat pozor?

Kdo vám systém prodává? Je na trhu dlouho? Nebo to jen vypadá jako skvělá nabídka?

Prvním aspektem, jenž byste jako zákazník měli vzít v potaz, je zdroj, odkud software přichází, kdo za oponou se skrývá. Lze prodejce snadno identifikovovat?

Nejnebezpečnějším zdrojem je samotný internet. 

Důrazně proto nedoporučujeme stahování Windows z jiných webů, než od výrobce, či nákup na aukčních portálech. Podobně se vyvarujte nákupu softwaru na nevěrohodných stránkách, které nebudí dvakrát velkou důvěru. Tohle všechno jsou totiž místa s vysokou koncentrací výskytu nelegálních kopií.

Pokud jste si naše rady vzali k srdci, a chcete používat legální Windows s licencí, doporučujeme koupit ho buď přímo od společnosti Microsoft (což ale může být finančně náročné), nebo se obrátit na obchod ověřený Microsoftem pro prodej Windows.

Našli jste štítek?

Při koupi softwaru se vždy ujistěte, že je produkt označen originálním štítkem Microsoft Windows (viz Obr. 1). Všechny originální softwary jsou totiž označené hologramem a přichází s certifikátem autenticity (Certifiate of Authenticity, COA).

Samozřejmě, softwarové pirátství dnes dokáže tyto štítky věrohodně kopírovat, takže není vhodné se při nákupu spoléhat jen na tento aspekt. Je ale vhodné tyto štítky pečlivě kontrolovat. Na ukázce (Obr. 1) je jasně vidět rozdíl mezi originálem a padělkem. 

 

Originální vs. padělaný štítek

  • Důležité je pozorovat zejména kvalitu mikrotextu a viditelný nátisk Product Key na padělku (druhý štítek), který je ve velmi špatné kvalitě (navíc je možné jej prstem rozmazat).
  • Dalším dobrým vodítkem je označení certifikátu, který má nápis "OEM Software" (druhý štítek), protože X16-96076 s uvedeným potiskem Microsoft nikdy nevyrobil.
  • PureHore  u originálního štítku prochází bezpečnostní proužek na levé straně certifikátem obdobně jako u bankovek (první štítek). Proužek při průchodu světlem mění namodralou barvu na hnědou. U padělku sice proužek také prochází certifikátem, ale lze jej lehce posunout a dokonce vytáhnout z certifikátu. Následně zde zůstává viditelná drážka, kde je vidět, že proužek byl dodatečně vlepen. Padělek při průchodu světlem mění odstín z modré na šedivou.
  • Samotný aktivační kód na padělku je možný aktivovat, takže konečný uživatel nemá možnost jakkoliv ověřit, že nejde o originální klíč.

Aktualizováno 2016: nejnovější padělky již skoro nerozeznáte od originálu! Poraďte se raději s námi.

  • Hlavním znakem originálu zůstává kvalita mikrotextu!
  • Originál má v modrém a žlutém pozadí „obrázky“ (ikony Windows, logo Microsoft Explorer, lidský obličej, plocha Windows), padělek (druhý štítek) pouze rozmazané fleky blízce se podobající obrázkům na originále
  • Logo Microsoft má padělek (druhý štítek) vertikálně napsané, originál má logo Microsoft zkosené.
  • Na padělku je kvalita natisknutého Product key špatná a není používán hlubotisk, při zvýšené vlhkosti lze spatřovat otisk inkoustu, např. na prstech
  • Samotný aktivační kód na padělku je možný aktivovat, takže konečný uživatel nemá možnost jakkoliv ověřit, že nejde o originální klíč.

 

Zjistili jste, že máte doma nelegální verzi? Nebo jen nevíte?

Můžete se obráťit na nás! Pro kontrolu stačí zaslat scan štítku pravosti na náš e-mail. Nezapomeňte ale zakrýt Product Key z bezpečnostních důvodů.

Poznámka: Štítek není licencí. Jde jenom o identifikační známku pravosti produktu společnosti Microsoft.

 

Nenechte se oklamat

Prodej operačního systému Windows na internetu je v pořádku jen v případě, že jde o legální verzi s licencí. To se ale bohužel často neděje. Aukční portály nadále lákají uživatele na nízké ceny padělaných softwarů. Proto si prověřujte pravost produktů, které prodávají.

Společnost Výhodný Software je ověřeným dlouholetým prodejcem originálních licencí. Pokud jste se stali obětí softwarového pirátství, máte právo se obrátit na Policii České republiky.

Chcete legální kopii operačního systému Windows s legální licencí? Obraťte se na nás!